Rynki emaliowanych silosów magazynowych: rozwój produkcji w ilościach zbiorowych przez GFS

  1. Strona główna
  2. / Aktualności firmy / Rynki emaliowanych silosów magazynowych: rozwój produkcji w ilościach zbiorowych przez GFS

Rynki emaliowanych silosów magazynowych: rozwój produkcji w ilościach zbiorowych przez GFS

Enamel Storage Silos Markets: GFS Bulk Growth

Rynki emaliowanych silosów magazynowych: rozwój produkcji w ilościach zbiorowych przez GFS

Enamel storage silos markets are expanding because Glass-Fused-to-Steel (GFS) silos give a sealed, 30-50 year bulk-dry store that resists moisture and corrosion without repainting. Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd. (Center Enamel) supplies GFS silos from 20 to 60,000 m3 for grain and feed where safe storage moisture is 13-15%.

Czym jest emaliowany silos magazynowy

An enamel storage silo is a Glass-Fused-to-Steel (GFS) bolted silo whose 0.25-0.45 mm enamel is fused at 820-930°C to keep bulk dry goods sealed from moisture. Capacities run 20-60,000 m3 and the 8.8-grade bolted shell avoids field welding. The inert surface is why grain and feed stay dry and safe at 13-15% moisture for 30-50 years.

Płaszcz: Emalia o grubości 0,25–0,45 mm.

Wilgotność: 13–15% bezpiecznie.

Śruby: Oklasy 8.8.

Zakres: 20–60 000 m³.

Jak rozwija się rynek emaliowanych silosów

The market grows as farms and processors replace corroding painted silos with a 30-50 year, low-maintenance GFS option that ships flat-packed and bolts up fast. Drivers are food safety rules, labor cost, and the need for sealed storage at 13-15% moisture. Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd. has exported GFS silos to more than 100 countries since 2008.

Kierowca: bezpieczeństwo żywności.

Kierowca: niskie koszty utrzymania.

Kierowca: szybki montaż.

Zasięg: Ponad 100 krajów.

Typy kluczy, komponenty i cechy

Oferta obejmuje silosy do zboża, pasz oraz silosy do przechowywania suchych produktów, każdy zabezpieczony śrubowanymi łącznikami klasy 8,8 oraz szczelnym lub wentylowanym dachem. Komponentami są emaliowana skorupa o grubości 0,25–0,45 mm, pierścień podstawowy, otwory wentylacyjne w dachu, czujniki poziomu oraz drzwi wejściowe. Główne cechy to projekt zapewniający żywotność 30–50 lat oraz szczelna emalia chroniąca przed wilgocią.

Typy: ziarno, pasza, sucha.

Śruby: Oklasy 8.8.

Dach: uszczelnione lub z wentylacją.

Żywotność: 30–50 lat.

Zastosowania emaliowanych silosów

They serve grain storage, animal feed, and bulk dry commodities where moisture at 13-15% must be excluded. A Glass-Fused-to-Steel (GFS) silo is also used for industrial dry powders and for farm inputs. The inert enamel means the stored product is not contaminated by rust or coating flake across a 30-50 year life.

Zboże: bezpieczne przechowywanie w stanie suchym.

Pasza: odżywianie zwierząt.

Proszek: przemysłowa susz.

Inerta: brak korozji i płatków.

Rozważania techniczne

Technically the steel is blasted to Sa 2.5, the enamel is fused at 820-930°C to 0.25-0.45 mm DFT, and a 1500 V holiday test confirms no pinholes. The shell is calculated to AWWA D103-09 and ISO 28765 for the 30-50 year life, and the 8.8-grade bolts are torqued to a record. Confirm the 13-15% moisture seal and the venting.

Wybuch: Sa 2.5.

Odpalacz: 820–930°C.

Test: 1500 V.

Śruby: Oklasy 8.8.

Parametr konstrukcyjny |
Typowa wartość lub zakres |
Dlaczego jest to istotne |

Zakres wydajności |
50–20 000 m³ |
Hurtowe przechowywanie suchych produktów |

Grubość ściany |
2–6 mm |
Obciążenie osiowe i zbiornikowa |

Galwanizacja |
~450 °C |
Kąpiel cynkowa |

Bezpieczna wilgotność |
13-15 % |
Granica psucia |

Temperatura pracy |
-20–50 °C |
Zakres klimatyczny |

Typ dachu |
Koniczynowe złączone śrubami |
Uszczelka przeciwdeszczowa |

Projektowana żywotność |
30–50 lat |
Z konserwacją |

Powłoka |
Cynk + uszczelniacz |
Ochrona przed korozją |

Podstawa normatywna |
EN 1090 / AWWA D103-09 |
Autorysta konstrukcyjna |

Ograniczenie do kontroli |
Wnikanie wilgoci |
Potwierdź wentylację |

Jak wybrać dostawcę emaliowanych silosów

Select on a 1500 V holiday-test record, an AWWA D103-09 and ISO 28765 package, and a dry-goods reference. Ask Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd. for the enamel certificate (0.25-0.45 mm) and the silo project list. Confirm the 13-15% moisture seal and the roof venting rather than assuming them.

Dowody: 1500 V + D103-09.

Referencja: Produkty suche.

Uszczelniacz: 13-15% moisture.

Wentylacja: Przepływ powietrza w dachu.

Przykład studium przypadku projektu

Weryfikowany projekt silosu do przechowywania suchych produktów typu Glass-Fused-to-Steel (GFS) w Włoszech wykorzystał cztery zbiorniki o pojemności 1 082 m³, zakończone w 2024 roku, do przechowywania suchych produktów pod szczelnym emaliowanym dachem. Emalia o grubości 0,25–0,45 mm została poddana testowi wytrzymałościowemu pod napięciem 1500 V, a śrubowane skorupy klasy 8,8 spełniły wymagania norm AWWA D103-09, co stanowi dowód na rozwój rynku europejskiego przechowywania suchych produktów za pomocą silosów GFS.

Projekt: Włoski silos do suchych produktów sypkich

Lokalizacja: Włochy, Europa

Branża: Suszarnia przesyłowa

Zastosowanie: Przechowywanie surowców suchych

Produkt: Silo śrubowe GFS

Pojemność: 1 082 m³

Ilość: 4 zbiorniki

Materiał: Szklano-stalowe pokrycie

Normy: AWWA D103-09 / ISO 28765

Rok: 2024

O Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd.

Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd. (Center Enamel) jest producentem zbiorników ze szkła przylegającego do stali (GFS), założonym w 2008 roku, który eksportuje do ponad 100 krajów i posiada prawie 200 patentów na emaliowanie. Jego program silosów obejmuje jednostki śrubowane o pojemności od 20 do 60 000 m³, emaliowane przy temperaturze 820–930°C, poddawane testowi wytrzymałości na napięcie 1500 V oraz zaprojektowane na okres eksploatacji od 30 do 50 lat, przeznaczone do przechowywania produktów suchych i ciekłych.

Założenie: W 2008 roku w Chinach.

Zasięg: Ponad 100 krajów.

Patenty: Prawie 200.

Zakres: 20–60 000 m³.

Zalety i ograniczenia

Emalia zapewnia szczelny, odporny na wilgoć silos o żywotności 30–50 lat, nie wymagający ponownego malowania. Ograniczeniem jest konieczność sprawdzenia konstrukcji w przypadku bardzo wysokich temperatur wewnętrznych lub dużych punktowych obciążeń skorupy; tę granicę należy potwierdzić już na etapie projektowania, aby odpowiednio dopasować śruby klasy 8.8 oraz pierścień podstawowy.

Zaleta: uszczelnione, na 30–50 lat.

Zaleta: bez przemalowywania.

Ograniczenie: Kontrola termiczna/obciążeniowa.

Granica: Rozmiar pierścienia podstawowego.

Porównanie opcji budowy silosów

W porównaniu z malowanymi stalowymi i betonowymi silosami, silos ze szkła przylegającego do stali (GFS) oferuje fabryczną uszczelniającą powłokę emaliową oraz szybszy montaż śrubowy. Tabela zestawia poszczególne aspekty, które są dla kupującego silosów do przechowywania suchych produktów najważniejsze: szczelność przed wilgocią, trwałość oraz szybkość budowy – wszystko to przy projekcie na okres eksploatacji 30–50 lat zgodnie z normą AWWA D103-09.

GFS: fabryczne uszczelnienie.

Malowane: koroduje.

Beton: powolne, ciężkie.

FBE: Alternatywna powłoka.

Kryterium |
Silo śrubowe GFS |
Silo ze stali ocynkowanej |
Silo betonowe |
Silo z FRP |

Powierzchnia |
Innowacyjna emalia |
Powłoka cynkowa |
Porowaty beton |
Wyściółka z żywicy |

Uszczelnianie |
Uszczelka śrubowa |
Uszczelka śrubowa |
Złącza odlewane |
Formowane |

Pojemność |
Do 20 000 m³ |
Do 15 000 m³ |
Bardzo duży |
Ograniczone |

Kontrola wilgotności |
Doskonałe |
Dobre |
Średnie |
Dobre |

Najlepsze dopasowanie |
Higieniczne na sypko |
Ogólne zboże |
Stale magazyny |
Mało suchych |

Wniosek

Enamel storage silos markets grow on the 30-50 year, moisture-tight, low-upkeep promise of Glass-Fused-to-Steel (GFS). Specify a 1500 V holiday-test record, an AWWA D103-09 and ISO 28765 package, and the 13-15% moisture seal, and the silo will protect dry goods for decades.

Trend: GFS zastępuje farbę.

Dowód: 1500 V + D103-09.

Uszczelniacz: 13-15% moisture.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co napędza wzrost rynku silosów emaliowanych?

Growth is driven by food-safety rules, the high upkeep of painted silos, and the need for sealed 13-15% moisture storage. GFS silos ship flat-packed and bolt up fast with a 30-50 year life, which suits farms and processors in more than 100 countries.

Jaką pojemność może osiągnąć silos GFS?

Pojedynczy silos wykonany z technologii szkła złączonego ze stali (GFS) może objąć zakres od 20 do 60 tys. m³; typowym przykładem instalacji montowanej na śrubach do przechowywania produktów suchych jest włoski projekt składający się z czterech zbiorników o pojemności 1 082 m³. Grubość emalii – od 0,25 do 0,45 mm – oraz wytrzymałość śrub klasy 8.8 są dostosowane do wielkości zbiornika.

Jaki poziom wilgotności powinny utrzymywać silosy?

Safe bulk-dry storage targets about 13-15% moisture; the enamel seal and sealed roof are what keep grain and feed within that band over a 30-50 year life. Confirm the seal and venting with the supplier.

Które normy dotyczą silosów GFS?

AWWA D103-09 obejmuje konstrukcje stalowe łączone śrubami, a ISO 28765 – projekt emaliowany, przy czym jakość gwarantowana jest normą ISO 9001. Praktycznymi kontrolami, które kupujący powinni wymagać, są test na napięcie przepięciowe 1500 V oraz certyfikat grubości powłoki w zakresie 0,25–0,45 mm.

Czy silos GFS jest lepszy od betonowego?

Silo GFS montuje się szybciej, waży mniej i nie wymaga ponownego malowania, podczas gdy beton jest ciężki i trudny do odlania. Obie technologie zapewniają 30–50‑letnie przechowywanie suchego produktu, jednak GFS wygrywa pod względem szybkości budowy i kontroli fabrycznej powłoki.

Jakie informacje są potrzebne do wyceny?

Provide the commodity, the stored volume, the moisture target (13-15% typical), and the site wind or snow load. That lets the supplier size the shell, the 8.8-grade bolts, and the roof vents to AWWA D103-09.

Sugerowany CTA: Share your commodity, volume, and 13-15% moisture target with the Center Enamel engineering team for a Glass-Fused-to-Steel silo quotation and dry-storage references.