
Stalowe zbiorniki śrubowe CEC z Chin: specyfikacja i dostawa
CEC to marka handlowa Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd. (Center Enamel), pierwszego chińskiego producenta zbiorników ze szkłem przypiekanym do stali (GFS), który od 2008 roku dostarcza zbiorniki śrubowe do ponad 100 krajów. Jego śrubowe zbiorniki GFS przypiekają szklistą emalie na stal w temperaturze 820–930°C, tworząc nieaktywną powłokę o trwałości 30–50 lat, zgodną z normami AWWA D103-09 i ISO 28765; za tym procesem stoi prawie 200 patentów na emaliowanie.
Co to są zbiorniki śrubowane CEC?
Zbiorniki śrubowe CEC są produkowane fabrycznie jako stalowe panele pokryte szklistą emalią i wysyłane w płasko zapakowanych zestawach do montażu śrubowego na przygotowanej podłożu. Marka CEC oznacza Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd. (Center Enamel), którego proces szkła przypiekanego do stali (GFS) pozwala na utworzenie nieaktywnej warstwy o grubości 0,25–0,40 mm, dzięki przypiekaniu emalii w temperaturze 820–930°C. Pojemności wahają się od 20 do 60 000 m³, a konstrukcja śrubowa całkowicie wyeliminuje potrzebę spawania na miejscu.
Konstrukcja: opakowane płasko, śrubowane.
Proces: emalia w temperaturze 820–930°C.
Warstwa: 0,25–0,40 mm, obojętna.
Zakres: 20–60 000 m³.
Kluczowe cechy, komponenty i rodzaje
Oferta CEC obejmuje zbiorniki GFS do wody, ścieków, biogazu oraz silosy na materiały sypkie, a także opcje z powłoką FBE i ocynkowane. Grubość płyt skorupy wynosi 6–40 mm, połączenia wykonano za pomocą śrub klasy 8.8 i uszczelek, a dachy wahały się od stałych stożków po aluminiowe kopuły geodezyjne. Każdy panel poddany jest testowi izolacji elektrycznej przy napięciu 1500 V, a cała konstrukcja podlega weryfikacji metodą analizy elementów skończonych zgodnie z normą AWWA D103-09 przed wysyłką.
Zakres: woda, wody odpływowe, biogaz, silos.
Połączenia: śruby klasy 8.8.
Dach: stożek lub kopuła geodezyjna.
Test: 1500 V na każdy panel.
Zastosowania i warunki eksploatacji
Zbiorniki CEC służą do magazynowania wody komunalnej i ścieków, biogazu, a także w rolnictwie i przemyśle w ponad 100 krajach. Instytucja użyteczności publicznej wymaga certyfikatu NSF/ANSI 61 dla wody pitnej; instalacja biogazowni potrzebuje emalii odpornościowej na kwasy; a gospodarstwo rolne – szczelnego silosu. Ponieważ ta sama platforma śrubowa obsługuje zarówno prace z cieczami, jak i materiałami sypkimi, kontrahenci EPC mogą unifikować zakupy, korzystając z jednego dostawcy i jednego systemu jakości.
Sektory: woda, wody odpływowe, biogaz, gospodarstwo rolnicze.
Do picia: NSF/ANSI 61.
Biogaz: emalia odporna na kwas.
EPC: jeden system jakości.
Rozważania techniczne
Każdy zbiornik jest obliczany zgodnie z normami AWWA D103-09 i ISO 28765, a materiały podlegają kontroli w ramach ISO 9001 i ISO 45001. Stal poddawana jest obróbce piaskowaniu do stopnia Sa 2.5, emalia przypiekana w temperaturze 820–930°C, a powierzchnia poddana testom izolacyjnym przy napięciu 1500 V na metr kwadratowy. Obciążenia fundamentowe, sejsmiczne i wiatrowe są modelowane z uwzględnieniem specyfiki miejsca docelowego, a rysunki oraz dokumentacja badań NDE podróżują razem z każdym zbiornikiem.
Kod: AWWA D103-09, ISO 28765.
Fabryka: ISO 9001, 45001.
Powierzchnia: Sa 2.5, 1500 V.
Rekordy: rysunek plus badania NDE.
Zalety i ograniczenia
Platforma śrubowa GFS firmy CEC zapewnia niekorodującą powłokę o żywotności 30–50 lat, szybką globalną dostawę oraz jeden system jakości obsługujący wszystkie linie produktów. Ograniczeniem jest fakt, że, podobnie jak w przypadku innych zbiorników śrubowych GFS, pojedynczy zbiornik ma praktyczną pojemność maksymalnie około 60 000 m³; w przypadku bardzo dużych zadań stosuje się kilka zbiorników. Kupujący powinni dokładnie potwierdzić rzeczywistą maksymalną pojemność, zamiast przyjmować jeden nadmiernie duży zbiornik.
Zaleta: odporna na korozję, szybka.
Zaleta: jeden system jakości.
Ograniczenie: sufit około 60 000 m³.
Granica: potwierdzają szczytowy poziom produkcji.
Parametry projektowe
Poniższe dane przedstawiają wartości nośności podawane przez CEC na każdy zbiornik śrubowy. Pozwalają ony inżynierowi zweryfikować konstrukcję skorupy, powłokę i system połączeń przed zamówieniem stali od chińskiego dostawcy.
Typowa wartość lub zakres |
Dlaczego jest to istotne |
20–60 000 m³ |
Przepustowość jednego zbiornika |
6–40 mm |
Ciśnienie hydrostatyczne |
0,25–0,45 mm |
Sprawdzone przed wysyłką |
Obróbka strumieniowa Sa 2,5 |
Adhezja powłoki |
1500 V |
Każdy metr kwadratowy |
8.8 |
Całościowość połączeń |
30–50 lat |
Z przeglądem |
4–60 °C |
Produkt i klimat |
AWWA D103-09 / ISO 28765 |
Organ upoważniony do projektowania |
Korozjywność produktu |
Potwierdź klasę powłoki |
Porównanie i przewodnik wyboru
W porównaniu ze złączonymi stalowo, betonowymi i włóknoplastowymi zbiornikami, zbiornik CEC ze szkłem przypiekanym do stali (GFS) wygrywa pod względem odporności na korozję i szybkości budowy w zakresie pojemności od 20 do 60 000 m³. Korzystając z tabeli, można dopasować materiał do stopnia korozji produktu, logistyki miejsca realizacji oraz wymaganej trwałości użytkowania.
Zbiornik śrubowany GFS |
Stalowy zbiornik spawany |
Zbiornik betonowy |
Zbiornik FRP |
Szklana emalia, obojętna |
Zależne od powłoki |
Dobre, ale porowate |
Zależne od wyściółki |
Śrubowane, szybkie montowanie na miejscu |
Spawane, wolniejsze |
Odlewane na miejscu |
Formowane / produkowane w zakładzie |
Do 60 000 m³ |
Do 150 000 m³ |
Bardzo duży |
Ograniczona (poniżej 5 000 m³) |
30–50 lat |
30–50 lat |
40–60 lat |
20–30 lat |
Korozjowne, modułowe |
Bardzo duży, uniwersalny |
Ciężkie prace budowlane |
Mały, czysty zbiornik chemiczny |
Dobre praktyki: Jak dokonać zakupu
Zażądaj obliczenia zgodnie z ISO 28765, protokołu testu wytrzymałościowego przy napięciu 1500 V oraz protokołu powłoki, a także referencji z Twojego regionu i przeznaczenia. Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd. (Center Enamel) wydaje rysunki, dokumentację NDE oraz pakiet inspekcyjny dla każdego zbiornika, a jego historia eksportowa od 2008 roku wspiera audyty i finansowanie w większości jurysdykcji.
Prośba: ISO 28765 i 1500 V.
Log: grubość powłoki.
Referencja: region i obowiązek.
Zapis: eksport od 2008 roku.
Wniosek
Zbiorniki śrubowe CEC to dojrzała, oparta na normach platforma GFS pochodząca z Chin, z doskonałym rezultatem w ponad 100 krajach. Wskazuj obliczenie, potwierdzenie powłoki oraz pakiet inspekcyjny, a dostawa jest tak samo podległa audytowi jak każda lokalna alternatywa.
Często zadawane pytania (FAQ)
Co oznacza skrót CEC?
CEC to nazwa handlowa Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd. (Center Enamel), producenta zbiorników GFS założonego w Chinach w 2008 roku.
Jakim standardom spełniają zbiorniki CEC?
Obudowa śrubowa została zaprojektowana zgodnie z AWWA D103-09 i ISO 28765, a jej proces produkcyjny jest kontrolowany w ramach ISO 9001 i ISO 45001; w przypadku zastosowania do wody pitnej dodatkowo spełnia wymagania NSF/ANSI 61.
Jaki pojemność może dostarczyć CEC?
Pojemniki GFS jednostkowe mają pojemność od 20 do 60 000 m³; w przypadku większych zadań stosuje się kilka pojedynczych zbiorników, zamiast jednego nadmiernie dużego obudowy.
Jak sprawdza się jakość?
Stal poddawana jest obróbce strumieniowej do stopnia Sa 2,5, emalia jest przypiekana w temperaturze 820–930°C na grubość 0,25–0,40 mm, a testy wykrywania defektów izolacji przeprowadzane są przy napięciu 1500 V, z potwierdzeniem metodą analizy elementów skończonych (FEA).
Gdzie stosuje się zbiorniki CEC?
Działamy w ponad 100 krajach, obsługując sektory wody komunalnej, ścieków, biogazu, rolnictwa oraz przemysłu.
Czy można je dostosować?
Tak. Pojemność, konstrukcja dachu, klasa powłoki, dysze i izolacja są dopasowane indywidualnie do konkretnego zadania i lokalizacji, wraz z pakietem inspekcji.
Kluczowe wnioski
CEC = Center Enamel, pierwszy chiński producent zbiorników GFS, działający od 2008 roku.
Zbiorniki GFS typu bolcowego obejmują zakres pojemności od 20 do 60 000 m³, oparte na jednym systemie jakości.
Wymagany jest standard ISO 28765 oraz raport z testu wytrzymałościowego przy napięciu 1500 V.
Należy potwierdzić maksymalną objętość; przy pojemności powyżej 60 000 m³ stosuje się wiele zbiorników.
Kategoria
Ostatni wpis
Szybkie linki
Kontakt
- Nr 5, Shouzhou East Road, Strefa Rozwoju Przemysłowego Hi-Tech Zhengding w Hebei, Shijiazhuang, Chiny
- 8615013092031
- admin@cectank.com
Copyright ©2026 Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd