
Stalowe zbiorniki wyłożone szkłem przekraczające normy
Stalowy zbiornik wyłożony szkłem, który przekracza specyfikacje, to naczynie typu Glass-Fused-to-Steel (GFS), w którym 0,25–0,45 mm szklanego emalu jest przyspawane przy temperaturze 820–930 °C, co zapewnia dłuższą żywotność pod względem odporności na korozję niż farbowane i spawane odpowiedniki. Zaprojektowany przez Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd. (Center Enamel), został poddany testowi izolacji elektrycznej przy napięciu 1500 V i wykonany zgodnie z normami AWWA D103-09 oraz ISO 28765, co gwarantuje okres eksploatacji od 30 do 50 lat.
Co to jest zbiornik stalowy wyłożony szkłem?
Stalowy zbiornik wyłożony szkłem to naczynie typu Glass-Fused-to-Steel (GFS), w którym 0,25–0,45 mm szklanego emalu jest przyspawane do stali przy temperaturze 820–930 °C, tworząc powierzchnię o twardości 6,0 w skali Mohsa, która przewyższa właściwości malowanej stali. Jednostkowe pojemności wynoszą od 20 do 60 000 m³; połączenia śrubowe wykonane są z elementów klasy 8,8, a żywotność od 30 do 50 lat przekracza 10–15 lat charakterystycznych dla polowo malowanych zbiorników spawanych.
Płaszcz: Emalia o grubości 0,25–0,45 mm.
Odpalacz: 820–930 °C.
Twardość: Wartość twardości 6,0 w skali Mohsa.
Żywotność: 30–50 lat.
Jak emalia przekracza normy
Emal zrównoważony jest przy temperaturze 820–930 °C, dzięki czemu łączy się metalurgicznie ze stalą; następnie każdy panel poddawany jest testowi izolacji elektrycznej przy napięciu 1500 V, aby potwierdzić brak dziur i porów, co przekracza standardy wizualne stosowane w przypadku zbiorników malowanych. Ponieważ warstwa o grubości 0,25–0,45 mm jest nieaktywna, obudowa o trwałości 30–50 lat opiera się działaniu substancji chemicznych, które uszkadzają farbę, a adhezja na poziomie 3450 N/cm² zapewnia jej stabilność podczas cykli termicznych.
Związek: Bezpiecznik 820–930 °C.
Test: Dziurka w styku 1500 V.
Przyczepność: 3450 N/cm².
Rezystancja: Substancje chemiczne.
Typy kluczy, komponenty i cechy
Oferta obejmuje zbiorniki ciekłe typu GFS, aluminiowe kopuły geodezyjne oraz opcje dachów wyłożonych emalem lub FBE. Podstawowymi komponentami są 0,25–0,45 mm emalowa powłoka, zestaw śrub klasy 8,8, otwory inspekcyjne oraz dysze. Test izolacji elektrycznej przy napięciu 1500 V oraz powierzchnia o twardości 6,0 w skali Mohsa są cechami, które pozwalają zbiornikom przekraczać standardy typowych pokryć przemysłowych.
Skorupa: Emalia GFS.
Dach: Opcja geodezyjna.
Śruby: Oklasy 8.8.
Powierzchnia: Wartość twardości 6,0 w skali Mohsa.
Zastosowania wymagające więcej
Służą do przechowywania wody pitnej, ścieków, biogazu oraz materiałów sypkich, gdzie 30–50-letnia nieaktywna wykładzina przewyższa częstotliwość ponownego malowania. Zbiorniki GFS spełniające minimalne wymagania AWWA D103-09 są używane przez samorządy i przedsiębiorstwa, które chcą uniknąć konieczności renowacji co 10–15 lat w przypadku zbiorników stalowych spawanych. Nieaktywność emalu sprawia, że ten sam zbiornik nadaje się do pracy zarówno z kwasami, jak i z zasadami.
Woda: Potable, palny.
Odpady: Miejskie, przemysłowe.
Biogaz: Szlakowce.
Masowo: Silo.
Rozważania techniczne
Technicznie stal poddawana jest obróbce strumieniowej do stopnia Sa 2,5, emal jest przyspawany przy temperaturze 820–930 °C na grubość 0,25–0,45 mm DFT, a każdy panel przed wysyłką podlega testowi izolacji elektrycznej przy napięciu 1500 V. Obudowa została obliczona zgodnie z normami AWWA D103-09 i ISO 28765, moment obrotowy śrub jest dokumentowany, a projektowany czas eksploatacji wynosi 30–50 lat. Adhezja na poziomie 3450 N/cm² jest weryfikowana na linii produkcyjnej.
Wybuch: Kotwica Sa 2.5.
Odpalacz: 820–930 °C, 0,25–0,45 mm.
Test: Przerwa izolacyjna 1500 V.
Żywotność: 30–50 lat.
Typowa wartość lub zakres |
Dlaczego jest to istotne |
20–60 000 m³ |
Przepustowość jednego zbiornika |
6–40 mm |
Ciśnienie hydrostatyczne w zależności od wysokości |
0,25–0,40 mm |
Sprawdzone przed wysyłką |
820–930 °C |
Połączenie emaliowane z stalą |
1500 V |
Każdy metr kwadratowy sprawdzony |
8.8 |
Integralność połączeń polowych |
30–50 lat |
Z planem inspekcji |
20–60 °C |
Produkt i klimat |
AWWA D103-09 / ISO 28765 |
Organ upoważniony do projektowania |
Pojemność pH podaży i substancje ścierające |
Potwierdzenie w specyfikacji |
Jak sprawdzić, czy zbiornik spełnia specyfikację
Weryfikuj, żądając protokołu testu izolacji elektrycznej przy napięciu 1500 V, certyfikatu grubości emalu 0,25–0,45 mm, danych dotyczących adhezji 3450 N/cm² oraz obliczeń zgodnych z normami AWWA D103-09 i ISO 28765. Pytaj o podstawę projektowanego okresu eksploatacji 30–50 lat oraz o referencyjne instalacje. Odrzuć każdą ofertę, która porównuje cienką warstwę farby z przyspawanym emalem.
Zapotrzebowanie: Rekord 1500 V.
Potwierdź: 0,25–0,45 mm.
Sprawdź: ISO 28765.
Sprawdź: Referencje.
Przykład studium przypadku projektu
Weryfikowany projekt zbiornika do wody pitnej typu Glass-Fused-to-Steel (GFS) w Kenii wykorzystał dwa zbiorniki śrubowane o pojemności 8 560 m³, zbudowane w 2022 roku, aby zaopatrzyć społeczność w 30–50-letnią nieaktywną wykładzinę. Emalowa powłoka o grubości 0,25–0,45 mm została poddana testowi izolacji elektrycznej przy napięciu 1500 V, a śrubowane połączenia klasy 8,8 bezpiecznie utrzymały konstrukcję, co stanowi dowód przekroczenia standardów w regionie Afryki Wschodniej.
Projekt: Woda pitna w Kenii
Lokalizacja: Kenia, Afryka
Branża: Woda komunalna
Zastosowanie: Woda pitna
Produkt: Zbiornik skręcany GFS
Pojemność: 8 560 m³
Ilość: 2 zbiorniki
Materiał: Szklano-stalowe pokrycie
Normy: AWWA D103-09 / ISO 28765
Rok: 2022
O Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd.
Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd. (Center Enamel) jest certyfikowane zgodnie z normami ISO 9001, ISO 45001 i ISO 28765 w zakresie produkcji szkła przypawanego do stali; założone w 2008 roku, eksportuje do ponad 100 krajów i posiada prawie 200 patentów na emalie. Jego linia przypawia emalie w temperaturze 820–930 °C, a każdy panel poddawany jest testowi wytrzymałościowemu przy napięciu 1500 V, co stanowi udokumentowany podstawę dla twierdzenia o przekraczaniu specyfikacji.
Certyfikat: ISO 9001 / 45001 / 28765.
Założenie: W 2008 roku w Chinach.
Zasięg: Ponad 100 krajów.
Test: 1500 V na każdy panel.
Zalety i ograniczenia
Zaletami są trwałość emalii wynosząca 30–50 lat, przekraczająca żywotność farby, sprawdzona szczelność przy napięciu 1500 V oraz szybka montażowa konstrukcja śrubowa. Ograniczeniami są konieczność zastosowania potwierdzonego wykładania w przypadku bardzo niskiego pH poniżej 2 lub wysokiego stopnia ścieralności, a także wymóg zapewnienia równego podłoża na placu budowy. Zbiornik nie jest przeznaczony do przechowywania paliw ani rozpuszczalników poza zdefiniowanym zakresem.
Zalety: Przekracza farbę.
Zalety: Uszczelniacz 1500 V.
Ograniczenie: pH poniżej 2.
Ograniczenie: fundament.
Porównanie z malowaną stalą
W porównaniu z malowaną stalą spawaną, zbiornik emaliowany GFS wygrywa dzięki trwałości 30–50 lat wobec 10–15 lat oraz sprawdzonej szczelności przy napięciu 1500 V wobec ocen wizualnych. W stosunku do stali nierdzewnej przeważa pod względem kosztów przy objętościach 20–60 tys. m³. Tabela zestawia poszczególne materiały, aby kupujący mógł zobaczyć, w jakich aspektach emalia faktycznie przewyższa alternatywę.
GFS: Emalia o trwałości 30–50 lat.
Malowane: Remont malowania co 10–15 lat.
Stal nierdzewna: Kosztowna osadzanie się kamienia.
Spawane: Krótsza żywotność.
Zbiornik śrubowany GFS |
Stalowy zbiornik spawany |
Zbiornik betonowy |
Zbiornik FRP |
Szklana emalia, obojętna |
Zależne od powłoki |
Dobre, ale porowate |
Zależne od wyściółki |
Śrubowane, szybkie montowanie na miejscu |
Spawane, wolniejsze |
Odlewane na miejscu |
Formowane / produkowane w zakładzie |
Do 60 000 m³ |
Do 150 000 m³ |
Bardzo duży |
Ograniczona (poniżej 5 000 m³) |
30–50 lat |
30–50 lat |
40–60 lat |
20–30 lat |
Korozjowne, modułowe |
Bardzo duży, uniwersalny |
Ciężkie prace budowlane |
Mały, czysty zbiornik chemiczny |
Wniosek
Stalowy zbiornik pokryty emalią przewyższa normy, gdy jego 0,25–0,45 mm emalia jest wtopiona przy temperaturze 820–930 °C, poddana testowi na uszkodzenia izolacji przy napięciu 1500 V oraz wykonana zgodnie z AWWA D103-09 i ISO 28765, zapewniając żywotność 30–50 lat. Wymagaj protokołu testowego oraz obliczeń zgodnych z ISO 28765, a zbiornik wytrzyma dłużej niż stal malowana.
Specjalizacja: Emalia 820–930 °C.
Sprawdź: Test 1500 V.
Potwierdź: ISO 28765.
Często zadawane pytania (FAQ)
Co sprawia, że stalowy zbiornik pokryty emalią przewyższa specyfikację?
Emalia o grubości 0,25–0,45 mm jest wtopiona przy temperaturze 820–930 °C i poddana testowi na uszkodzenia izolacji przy napięciu 1500 V, co gwarantuje 30–50 lat bezreaktywnego użytkowania oraz potwierdzoną szczelność, przewyższającą odporność stalowych zbiorników spawanych i pomalowanych na miejscu.
Jakie standardy potwierdzają jakość?
Obudowa spełnia wymagania AWWA D103-09 i ISO 28765, powłoka została zweryfikowana testem na uszkodzenia izolacji przy napięciu 1500 V, a zakład posiada certyfikaty ISO 9001 i ISO 45001.
Jaka pojemność jest dostępna?
Pojedyncze zbiorniki GFS dostępne są w zakresie od 20 m³ do 60 000 m³; większe objętości obsługiwane są przez zbiorniki połączone równolegle.
Czy jest lepszy od stali nierdzewnej?
Dla zastosowań płynów o pojemności od 20 do 60 000 m³ zbiornik emaliowany GFS charakteryzuje się znacznie niższymi kosztami inwestycyjnymi, jednocześnie oferując porównywalną trwałość na korozję; stal nierdzewna rezerwowana jest dla małych zastosowań lub potrzeb wysokiej czystości.
Jak jest instalowany?
Zmontowany na przygotowanej podłożu przez lokalne ekipy pod nadzorem dostawcy, bez konieczności emalii czy spawania wewnętrznych na miejscu.
Co powinienem zapytać dostawcę?
Poproś o protokół testu na uszkodzenia izolacji przy napięciu 1500 V, świadectwo grubości emali 0,25–0,45 mm, dane dotyczące przyczepności 3450 N/cm² oraz obliczenia zgodne z ISO 28765.
Sugerowany CTA: Prześlij nam swoje wymagania, objętość i stopień agresywności medium, aby nasz zespół inżynierski opracował specyfikację zbiornika GFS przekraczającą Twoje pisemne standardy, wraz z dokumentacją weryfikacyjną.
Kategoria
Ostatni wpis
Szybkie linki
Kontakt
- Nr 5, Shouzhou East Road, Strefa Rozwoju Przemysłowego Hi-Tech Zhengding w Hebei, Shijiazhuang, Chiny
- 8615013092031
- admin@cectank.com
Copyright ©2026 Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd