Dostawca silosów do przechowywania ziarna: śrubowane silosy z wykładziną GFS

  1. Strona główna
  2. / Aktualności firmy / Dostawca silosów do przechowywania ziarna: śrubowane silosy z wykładziną GFS

Dostawca silosów do przechowywania ziarna: śrubowane silosy z wykładziną GFS

Grain Storage Silos Supplier: GFS Bolted Silos

Dostawca silosów do przechowywania ziarna: śrubowane silosy z wykładziną GFS

Dostawca silosów magazynowych dla ziarna oferuje śrubowane silosy ze stali emaliowanej szkłem, które umożliwiają przechowywanie sypkich produktów suchych przy bezpiecznej wilgotności 13–15% bez ryzyka rdzewienia czy zanieczyszczeń. Projektowane przez Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd (Center Enamel), emalia o grubości 0,25–0,45 mm jest przypuszczana w temperaturze 820–930 °C, a obudowa wykonana jest zgodnie z normami AWWA D103-09 i ISO 28765, zapewniając żywotność 30–50 lat.

Czym jest silos zbożowy GFS

Silos GFS to śrubowany zbiornik ze stali emaliowanej szkłem, w którym emalia o grubości 0,25–0,45 mm jest przypuszczana w temperaturze 820–930 °C, dzięki czemu ziarno nigdy nie styka się ze stalą poddającą się korozji. Pojemności osiągają od 20 do 60 tysięcy m³ w jednym silosie; innowacyjna powierzchnia zapobiega zanieczyszczeniom i utrzymuje bezpieczną wilgotność 13–15%. Śruby klasy 8.8 gwarantują trwałość przechowywanych sypkich produktów przez 30–50 lat.

Płaszcz: Emalia o grubości 0,25–0,45 mm.

Odpalacz: 820–930 °C.

Wilgotność: 13–15% bezpiecznie.

Zakres: 20–60 000 m³.

Jak silos chroni ziarno

Uszczelnienie opiera się na emali, wolnej od dziurek, sprawdzonej przy napięciu 1500 V na każdy panel, oraz na śrubach klasy 8.8 z uszczelkami, które zapewniają, że obudowa pozostaje sucha i pozbawiona szkodników przez 30–50 lat. Dzięki inertnej emali, ziarno pozostaje nienaruszone, a wilgotność 13–15% utrzymuje się w bezpiecznym zakresie; konstrukcja śrubowana eliminuje konieczność spawania na miejscu, które mogłoby doprowadzić do rdzewienia wnętrza.

Test: Panel o napięciu 1500 V.

Śruby: Uszczelka klasy 8.8.

Uszczelniacz: Suche i czyste.

Wilgotność: 13–15% utrzymywane.

Typy kluczy, komponenty i cechy

Rodzina obejmuje silosy GFS do ziarna, silosy z dnem stożkowym oraz silosy z dnem płaskim, każdy z mocowaniem śrubowym klasy 8.8 i wentylowanym dachem. Podstawowymi elementami są panele emaliowane o grubości 0,25–0,45 mm, otwory inspekcyjne, dysze do napełniania i rozładunku oraz pierścień aeracyjny. Test wytrzymałościowy przy napięciu 1500 V oraz udokumentowane obliczenia zgodnie z ISO 28765 stanowią cechy, które kwalifikują silos do przechowywania surowców spożywczych.

Szyfrowanie: GFS złączony śrubami.

Dno: Koniczynowe lub płaskie.

Śruby: Oklasy 8.8.

Test: Przerwa izolacyjna 1500 V.

Zastosowania silosów zbożowych

Służą rolnictwu, handlowcom ziarem oraz przetwórcom żywności, którzy potrzebują czystego, pozbawionego zanieczyszczeń magazynowania sypkich produktów przy wilgotności 13–15%. Silos GFS o żywotności 30–50 lat stosowany jest również do pasz, nasion oraz przemysłowych proszków suchych na tym samym terenie. Innowacyjna emalia pozwala na jednoczesne przechowywanie zarówno żywności, jak i przemysłowych produktów suchych w ramach tej samej rodziny silosów.

Gospodarstwa: Zboże na miejscu.

Handlowcy: Przechowywanie w ilościach hurtowych.

Żywność: Odpowiednie dla żywności.

Przemysłowe: Suchy proszek.

Rozważania techniczne

Technicznie stal poddawana jest obróbce strumieniowej do stopnia Sa 2,5, emalia jest przypuszczana w temperaturze 820–930 °C na warstwę o grubości 0,25–0,45 mm DFT, a każdy panel przechodzi test wytrzymałościowy przy napięciu 1500 V przed wysyłką. Obudowa została obliczona zgodnie z AWWA D103-09 i ISO 28765, moment obrotowy śrub jest dokumentowany, a pakiet kontroli obejmuje każdy etap produkcji. Okres projektowanego użytkowania wynosi 30–50 lat przy regularnych kontrolach uszczelnień.

Wybuch: Kotwica Sa 2.5.

Odpalacz: 820–930 °C, 0,25–0,45 mm.

Test: Przerwa izolacyjna 1500 V.

Żywotność: 30–50 lat.

Parametr konstrukcyjny |
Typowa wartość lub zakres |
Dlaczego jest to istotne |

Zakres wydajności |
50–20 000 m³ |
Hurtowe przechowywanie suchych produktów |

Grubość ściany |
2–6 mm |
Obciążenie osiowe i zbiornikowa |

Galwanizacja |
~450 °C |
Kąpiel cynkowa |

Bezpieczna wilgotność |
13-15 % |
Granica psucia |

Temperatura pracy |
-20–50 °C |
Zakres klimatyczny |

Typ dachu |
Koniczynowe złączone śrubami |
Uszczelka przeciwdeszczowa |

Projektowana żywotność |
30–50 lat |
Z konserwacją |

Powłoka |
Cynk + uszczelniacz |
Ochrona przed korozją |

Podstawa normatywna |
EN 1090 / AWWA D103-09 |
Autorysta konstrukcyjna |

Ograniczenie do kontroli |
Wnikanie wilgoci |
Potwierdź wentylację |

Jak wybrać dostawcę silosów zbożowych

Wybieraj, dopasowując objętość ziarna (20–60 tys. m³), wilgotność (bezpieczne 13–15%) oraz wymagania dotyczące jakości żywności do silosu GFS, który posiada udokumentowany test przy napięciu 1500 V i śruby klasy 8.8. Poproś dostawcę o obliczenia zgodne z AWWA D103-09 i ISO 28765, dokumentację testów wytrzymałościowych oraz referencyjne silosy. Odrzuć każdą ofertę, która nie może przedstawić certyfikatu grubości emali.

Dopasowanie: objętość i wilgotność.

Potwierdź: odpowiedni do żywności.

Zapotrzebowanie: Rekord 1500 V.

Sprawdź: matematyka ISO 28765.

Przykład studium przypadku projektu

Weryfikowany projekt magazynu na produkty suchoprawne (silo) we Włoszech wykorzystał cztery śrubowane silosy typu Glass-Fused-to-Steel (GFS) o pojemności 1 082 m³, zbudowane w 2024 roku, do przechowywania materiałów sypkich przy bezpiecznym poziomie wilgotności. Emaliowana powierzchnia o grubości 0,25–0,45 mm została poddana testowi „holiday” przy napięciu 1 500 V, a śrubowane szwy klasy 8.8 zapewniły stabilność konstrukcji, co stanowiło dowód na funkcjonowanie silosu na ziarno typu GFS w Europie.

Projekt: Włoski silos do suchych produktów sypkich

Lokalizacja: Włochy, Europa

Branża: Bulk storage

Zastosowanie: Zboże / suchy towar sypki

Produkt: Silo śrubowe GFS

Pojemność: 1 082 m³

Ilość: 4 zbiorniki

Materiał: Szklano-stalowe pokrycie

Normy: AWWA D103-09 / ISO 28765

Rok: 2024

O Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd.

Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd. (Center Enamel) to chiński producent zbiorników, założony w 2008 roku, który przeprowadza proces spawania emalii szklanej na stalowych płytach w temperaturze 820–930 °C oraz przeprowadza test „holiday” każdego panelu przy napięciu 1 500 V przed eksportem. Jego program magazynowania produktów sypkich obsługuje ponad 100 krajów, oferując operatorom ziarna i produktów suchych dokumentowane, wolne od zanieczyszczeń silosy GFS przeznaczone do przechowywania przy wilgotności 13–15%.

Założenie: W 2008 roku w Chinach.

Zasięg: Ponad 100 krajów.

Odpalacz: Emalia 820–930 °C.

Test: 1500 V na każdy panel.

Zalety i ograniczenia

Zaletami są nieaktywna obudowa weryfikowana przy napięciu 1 500 V, bezpieczne przechowywanie przy wilgotności 13–15% oraz szybka montażowa konstrukcja śrubowana, która eliminuje konieczność spawania na miejscu. Ograniczeniami są wymagania dotyczące szczelności i wentylacji w przypadku bardzo wysokiej wilgotności powyżej 15%, a także konieczność zapewnienia równomiernego podłoża na placu budowy. Silos ten nie jest przeznaczony do przechowywania cieczy.

Zalety: czyste, bez rdzy.

Zalety: Uszczelniacz 1500 V.

Ograniczenie: potwierdź wilgotność.

Ograniczenie: Konieczna podstawa.

Porównanie z innymi typami silosów

W porównaniu z malowanymi stalowymi zbiornikami spawanymi, silos emaliowany GFS wygrywa dzięki żywotności antykorozyjnej wynoszącej 30–50 lat oraz szczelności potwierdzonej testem przy napięciu 1 500 V; natomiast w stosunku do betonowych zbiorników przeważa pod względem szybkości montażu i mniejszej masy. Tabela zestawia najpopularniejsze materiały stosowane do budowy silosów, aby wybór odpowiadał specyfice przechowywanego ziarna oraz zgodny był z budżetem.

GFS: najlepszy koszt eksploatacji.

Stal: Krótsza żywotność.

Beton: Powolna konstrukcja.

Spawane: rdza na polu.

Kryterium |
Silo śrubowe GFS |
Silo ze stali ocynkowanej |
Silo betonowe |
Silo z FRP |

Powierzchnia |
Innowacyjna emalia |
Powłoka cynkowa |
Porowaty beton |
Wyściółka z żywicy |

Uszczelnianie |
Uszczelka śrubowa |
Uszczelka śrubowa |
Złącza odlewane |
Formowane |

Pojemność |
Do 20 000 m³ |
Do 15 000 m³ |
Bardzo duży |
Ograniczone |

Kontrola wilgotności |
Doskonałe |
Dobre |
Średnie |
Dobre |

Najlepsze dopasowanie |
Higieniczne na sypko |
Ogólne zboże |
Stale magazyny |
Mało suchych |

Wniosek

Silo zbożowe GFS jest definiowane jako powłoka emaliowana o grubości 0,25–0,45 mm, przypieczona w temperaturze 820–930 °C, poddana testowi wytrzymałości na napięcie 1500 V oraz posiadająca połączenia śrubowe klasy 8.8, odpowiadające za przechowywanie ziarna o zawartości wilgoci 13–15% przez okres 30–50 lat. Wymagaj norm AWWA D103-09 i ISO 28765 oraz dokumentacji wyników testów – dzięki temu silo zapewni czystość przechowywanego zboża.

Specjalizacja: Emalia 820–930 °C.

Sprawdź: Test 1500 V.

Potwierdź: ISO 28765.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest silos zbożowy GFS?

Jest to silo ze stali pokrytej szkłem, łączone śrubami, z emalią o grubości 0,25–0,45 mm, przypieczoną w temperaturze 820–930 °C, zabezpieczone śrubami klasy 8.8 i przeznaczone do bezpiecznego przechowywania ziarna o zawartości wilgoci 13–15% przez 30–50 lat.

Dlaczego warto wybrać emaliowanie zamiast lakierowanej stali?

Nietoksyczna emalia odporna na rdzę i zanieczyszczenia gwarantuje trwałość na 30–50 lat; jej wytrzymałość została potwierdzona przy napięciu 1500 V na każdy panel, podczas gdy lakierowana stal rdzewieje i zanieczyszcza zboże w warunkach wilgotnych.

Jaka pojemność jest dostępna?

Pojedyncze silosy GFS mają pojemność od 20 m³ do 60 000 m³, a na większych obiektach przechowywanych zbożem stosuje się wiele równoległych silosów.

Jakie standardy obowiązują?

Obudowa spełnia wymagania AWWA D103-09 i ISO 28765, śruby są klasy 8.8, a powłoka jest poddana testowi wytrzymałościowemu przy napięciu 1500 V przed wysyłką.

Jak montowany jest silos?

Panele są przykręcane do przygotowanej fundamentu przez lokalne ekipy pod nadzorem dostawcy; nie wymaga się żadnego emaliowania na miejscu ani spawania obudowy.

Czy jest dopuszczony do kontaktu z żywnością?

Tak. Nietoksyczna powierzchnia emaliowa jest powszechnie uznawanym rozwiązaniem do przechowywania żywności i nasion przy bezpiecznej zawartości wilgoci 13–15%.

Sugerowany CTA: Prześlij nam objętość swojego zboża, docelowy poziom wilgotności oraz plan budowy, aby nasz zespół inżynierski mógł przygotować specyfikację silosu zbożowego GFS oraz sprawdzone referencje.