
Objętość stali pokrytej szkłem – wyjaśnienie
Objętość stali pokrytej szkłem określa się na podstawie jej konstrukcji złożonej z przykręcanych elementów ze szkła przypiekanego do stali (GFS), przy czym pojedynczy zbiornik może mieć pojemność od 20 do 60 000 m³, a większe obciążenia obsługiwane są przez zbiorniki połączone równolegle. Konstruowany przez Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd (Center Enamel), emalia o grubości 0,25–0,45 mm jest przypiekana w temperaturze 820–930 °C i poddawana testowi wytrzymałości na napięcie 1500 V zgodnie z normą AWWA D103-09.
Co decyduje o pojemności zbiornika GFS?
Objętość stali pokrytej szkłem wynika z jej średnicy i wysokości; pojedynczy zbiornik typu GFS może objąć zakres od 20 do 60 000 m³, a zbiorniki połączone równolegle mogą osiągać jeszcze większe pojemności. Emalia o grubości 0,25–0,45 mm przypiekana w temperaturze 820–930 °C oraz śruby klasy 8.8 zapewniają, że powłoka utrzymuje się przez 30–50 lat bez konieczności dokonywania napraw na miejscu, co oznacza, że objętość jest kwestią projektową, a nie ograniczeniem.
Zakres: 20–60 000 m³.
Skala: Równoległe zbiorniki.
Śruby: Oklasy 8.8.
Żywotność: 30–50 lat.
Jak skaluje się objętość
Ponieważ panele są modułowe, zbiornik o pojemności 20 m³ i zbiornik o pojemności 60 000 m³ korzystają z tej samej emalii o grubości 0,25–0,45 mm przypiekanej w temperaturze 820–930 °C oraz z identycznego testu wytrzymałości na napięcie 1500 V; zmienia się jedynie liczba paneli i średnica. Zastosowane połączenia śrubowe klasy 8.8 gwarantują szczelność konstrukcji przez 30–50 lat przy dowolnej objętości, a norma AWWA D103-09 służy do obliczania wymiarów skorupy w zależności od wybranej wysokości i obciążeń.
Modularne: Ten sam panel.
Test: 1500 V, każdy rozmiar.
Kod: AWWA D103-09.
Uszczelniacz: Śruby 8.8.
Typy kluczy, komponenty i cechy
Rodzina produktów obejmuje zbiorniki ciekłe typu GFS, dachy w formie kopuł geodezyjnych oraz opcję FBE dla specjalnych zezwoleń. Podstawowymi komponentami są skorupa wykonana z emalii o grubości 0,25–0,45 mm, zestaw śrub klasy 8.8, otwory inspekcyjne oraz dysze. Adhezja na poziomie 3450 N/cm² oraz twardość powierzchni 6,0 w skali Mohsa stanowią wskaźniki jakości przy każdej objętości.
Skorupa: Emalia GFS.
Dach: Opcja geodezyjna.
Śruby: Oklasy 8.8.
Powierzchnia: Wartość twardości 6,0 w skali Mohsa.
Zastosowania według objętości
Małe zbiorniki o pojemności 20–500 m³ służą wsiom i zakładom pakowniczym, zbiorniki o pojemności 500–5 000 m³ obsługują miasta i przemysł, natomiast zbiorniki o pojemności 5 000–60 000 m³ są przeznaczone dla metropolii i dużych instalacji biogazowych. Właśnie dzięki 30–50-letniej powłoce GFS ten sam zbiornik nadaje się do każdego rozmiaru. Inerta emalia jest stosowana do przechowywania wody, ścieków oraz biogazu w zakresie pH 6,5–8,5.
Wieś: 20–500 m³.
Miasto: 500-5,000.
Miasto: 5,000-60,000.
Wszystkie: 30–50 lat.
Rozważania techniczne
Technicznie stal poddawana jest obróbce piaskowej do stopnia Sa 2,5, emalia jest przypiekana w temperaturze 820–930 °C na warstwę o grubości 0,25–0,45 mm DFT, a każdy panel przed wysyłką poddawany jest testowi wytrzymałości na napięcie 1500 V. Skorupa jest obliczana zgodnie z normą AWWA D103-09 pod kątem wybranej objętości i wysokości, moment obrotowy śrub jest rejestrowany, a żywotność projektowa wynosi 30–50 lat.
Wybuch: Sa 2.5.
Odpalacz: 820–930 °C, 0,25–0,45 mm.
Test: 1500 V.
Żywotność: 30–50 lat.
Typowa wartość lub zakres |
Dlaczego jest to istotne |
20–60 000 m³ |
Przepustowość jednego zbiornika |
6–40 mm |
Ciśnienie hydrostatyczne w zależności od wysokości |
0,25–0,40 mm |
Sprawdzone przed wysyłką |
820–930 °C |
Połączenie emaliowane z stalą |
1500 V |
Każdy metr kwadratowy sprawdzony |
8.8 |
Integralność połączeń polowych |
30–50 lat |
Z planem inspekcji |
20–60 °C |
Produkt i klimat |
AWWA D103-09 / ISO 28765 |
Organ upoważniony do projektowania |
Pojemność pH podaży i substancje ścierające |
Potwierdzenie w specyfikacji |
Jak wybrać odpowiednią pojemność?
Wybieraj, dopasowując dzienną objętość i czas retencji do zbiornika GFS o pojemności od 20 m³ do 60 000 m³, następnie potwierdź emalię o grubości 0,25–0,45 mm oraz śruby klasy 8.8. Poproś o obliczenie zgodne z normą AWWA D103-09, dokumentację testu wytrzymałości na napięcie 1500 V oraz referencyjne instalacje. Odrzuć oferty o stałej wielkości, które nie są w stanie dostosować się do Twojej objętości.
Dopasowanie: objętość, retencja.
Potwierdź: 0,25–0,45 mm.
Zapotrzebowanie: Rekord 1500 V.
Sprawdź: AWWA D103-09.
Przykład studium przypadku projektu
Weryfikowany projekt ochrony przeciwpożarowej z wykorzystaniem technologii szkła przypiekanego do stali (GFS) w Indiach wykorzystał trzy zbiorniki przykręcane o pojemności 12 261 m³, zbudowane w 2024 roku, do magazynowania dużych zasobów wody z 30–50-letnią inertną powłoką. Powłoka emalii o grubości 0,25–0,45 mm została poddana testowi wytrzymałości na napięcie 1500 V, a połączenia śrubowe klasy 8.8 zapewniły stabilność konstrukcji, co potwierdziło zdolność tego rozwiązania do obsługi dużych objętości w Azji Południowej.
Projekt: Woda do ochrony przeciwpożarowej w Indiach
Lokalizacja: Indie, Azja
Branża: Ochrona przed pożarem
Zastosowanie: Rezerwa wody
Produkt: Zbiornik skręcany GFS
Pojemność: 12 261 m³
Ilość: 3 zbiorniki
Materiał: Szklano-stalowe pokrycie
Normy: AWWA D103-09 / ISO 28765
Rok: 2024
O Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd.
Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd. (Center Enamel) od 2008 roku produkuje zbiorniki ze stali powlekanego szkłem o pojemnościach od 20 m³ do 60 000 m³, eksportując do ponad 100 krajów, dysponując prawie 200 patentami na emaliowanie oraz certyfikatami ISO 9001 i ISO 45001. W swojej linii emaliowanie odbywa się w temperaturze 820–930 °C, a każdy panel poddawany jest testom wytrzymałościowym przy napięciu 1500 V dla każdego rozmiaru.
Założenie: W 2008 roku w Chinach.
Zakres: 20–60 000 m³.
Zasięg: Ponad 100 krajów.
Test: 1500 V na każdy panel.
Zalety i ograniczenia
Zaletami są bezszwowe skalowanie pojemności, 30–50-letnia inertna powłoka oraz szybka montażowa konstrukcja śrubowa. Ograniczeniami są limit maksymalnej pojemności 60 000 m³ na jeden zbiornik, co może wymagać ustawienia kilku zbiorników równolegle przy większych obciążeniach, oraz konieczność zapewnienia na placu budowy równego podłoża. Zbiornik ten nie przeznaczony jest do pracy pod wysokim ciśnieniem.
Zalety: skalowanie dowolnej objętości.
Zalety: Odpowiednia warstwa wyściółki na 30–50 lat.
Ograniczenie: 60 000 m³ na jednostkę.
Ograniczenie: fundament.
Porównanie opcji pojemności
W porównaniu z betonem zbiornik GFS osiąga pojemność 60 000 m³ na jednostkę przy szybszym montażu; w stosunku do zbiorników ze stali spawanej przewyższa go dzięki żywotności powłoki wynoszącej 30–50 lat. Tabela zestawia poszczególne materiały, umożliwiając kupującemu dopasowanie pojemności i kosztów cyklu życia.
GFS: 20–60 000 m³.
Beton: powolne skalowanie.
Malowane: krótki okres eksploatacji.
Spawane: odmalowanie.
Zbiornik śrubowany GFS |
Stalowy zbiornik spawany |
Zbiornik betonowy |
Zbiornik FRP |
Szklana emalia, obojętna |
Zależne od powłoki |
Dobre, ale porowate |
Zależne od wyściółki |
Śrubowane, szybkie montowanie na miejscu |
Spawane, wolniejsze |
Odlewane na miejscu |
Formowane / produkowane w zakładzie |
Do 60 000 m³ |
Do 150 000 m³ |
Bardzo duży |
Ograniczona (poniżej 5 000 m³) |
30–50 lat |
30–50 lat |
40–60 lat |
20–30 lat |
Korozjowne, modułowe |
Bardzo duży, uniwersalny |
Ciężkie prace budowlane |
Mały, czysty zbiornik chemiczny |
Wniosek
Objętość stali z powłoką szklaną wynosi od 20 do 60 000 m³ na jednostkę, a przy użyciu zbiorników połączonych równolegle można osiągnąć nawet większe pojemności; powłoka emaliowa o grubości 0,25–0,45 mm jest przypieczona w temperaturze 820–930 °C, poddana testowi wykrywania defektów przy napięciu 1500 V i wykonana zgodnie z normą AWWA D103-09, co zapewnia trwałość przez 30–50 lat. Proszę podać wymaganą objętość i sprawdzić dokumentację testową.
Specjalizacja: 20–60 000 m³.
Sprawdź: Test 1500 V.
Potwierdź: AWWA D103-09.
Często zadawane pytania (FAQ)
Jaki jest zakres objętości stali z powłoką szklaną?
Pojedyncza jednostka ze stali z powłoką szklaną może mieć objętość od 20 m³ do 60 000 m³, a dla większych zadań stosuje się zbiorniki połączone równolegle na jednej placówce.
Czy zbiornik można dopasować dokładnie do wymaganej pojemności?
Tak, średnice i wysokości są dostosowywane indywidualnie, aby zbiornik dokładnie odpowiadał wymaganiom dotyczącym czasu retencji i przepływu.
Jakie standardy obowiązują?
Korpus spełnia wymagania norm AWWA D103-09 oraz ISO 28765, powłoka została potwierdzona testem wykrywania defektów przy napięciu 1500 V, a cała instalacja posiada certyfikat ISO 9001.
Czy wyściółka jest taka sama przy każdej pojemności?
Tak, każda płytka zawiera tę samą emalię o grubości 0,25–0,45 mm, przypieczoną w temperaturze 820–930 °C i poddaną testowi wykrywania defektów przy napięciu 1500 V, niezależnie od objętości – od 20 m³ do 60 000 m³.
Jak jest instalowany?
Mocowany na przygotowanej podłożu przez lokalne ekipy pod nadzorem dostawcy, z typowym terminem realizacji od 8 do 20 tygodni.
Kiedy potrzebuję zbiorników równoległych?
Gdy obciążenie przekracza 60 000 m³ na jedną jednostkę lub układ terenowy preferuje kilka mniejszych zbiorników, format śrubowany umożliwia łatwe budowanie zbiorników połączonych równolegle.
Sugerowany CTA: Proszę przesłać naszemu zespołowi inżynierskiemu wymaganą objętość, czas retencji oraz rodzaj medium, aby uzyskać zbiornik GFS dopasowany dokładnie do Państwa projektu, z przykładami realizacji.
Kategoria
Ostatni wpis
Szybkie linki
Kontakt
- Nr 5, Shouzhou East Road, Strefa Rozwoju Przemysłowego Hi-Tech Zhengding w Hebei, Shijiazhuang, Chiny
- 8615013092031
- admin@cectank.com
Copyright ©2026 Shijiazhuang Zhengzhong Technology Co., Ltd